December 1, 2022

Motowndesserts

Automotive to Us

Nezapomeňte recyklovat staré pneumatiky

celoroční pneumatiky

Recyklace je vždy velmi důležitá a protože pneumatiky jsou velké, chcete se vyhnout tomu, aby skončily jako skládka. Je důležité, aby byly správně recyklovány. Nejlepší je vždy nechat obchod s pneumatikami recyklovat, když si koupíte novou sadu. Vědí, jak je správně recyklovat. Pamatujte také, že váhy používané k vyvážení pneumatik je třeba řádně recyklovat. Snažte se zajistit, aby používaly váhy, které jsou šetrné k životnímu prostředí a neobsahují olovo.

Při nákupu nových pneumatik byste měli také vybírat pneumatiky, které byly vyrobeny s ohledem na životní prostředí. Vybírejte výrobce, kteří používají pouze čištěný nízko aromatický olej, a vybírejte pneumatiky s nízkým valivým odporem, které spotřebovávají méně paliva a tím snižují emise CO2.

Správným používáním pneumatik si budete moci užívat pneumatiky déle, než když se o ně nebudete starat. Jednou z klíčových položek je zajistit, aby v každé pneumatice byl správný tlak v pneumatikách. Nízký tlak v pneumatikách způsobuje rychlejší opotřebení pneumatik, totéž se může stát při velmi vysokém zatížení. To se může také stát, pokud nepoužíváte správné pneumatiky pro hybridy nebo elektromobily. To snižuje plýtvání, protože se prodlužuje životnost a nové pneumatiky musíte kupovat jen zřídka.

Rotace pneumatik také prodlužuje životnost pneumatiky, protože změnou polohy pneumatik bude opotřebení rovnoměrnější, nezapomeňte proto zkontrolovat rozdíly v opotřebení běhounu a změnit polohu pneumatik.

Když hloubka dezénu dosáhne 4 mm, je na čase zakoupit novou sadu pneumatik a provést změnu. Protože měníte letní a zimní pneumatiky, vaše pneumatiky se v zásadě používají pouze půl roku pro každou sadu, takže vám pneumatiky vydrží dlouho. Když necháte vyměnit pneumatiku stejnou pneuservis, stejně jako jakýkoli pneuservis, budou vám také moci prodat novou sadu a recyklovat staré. Když získáte novou sadu, nezapomeňte, že budou muset být vyvážené. Dobrá věc na výměně pneumatik je nechat odborníky, aby nezapomněli a dobře se starali o vaše pneumatiky a vaši bezpečnost.

Pokud místo toho budete používat celoroční pneumatiky, můžete použít stejnou sadu pneumatik po celý rok. Výměnu pneumatik můžete přeskočit bez ohledu na povětrnostní podmínky. Stále budete muset navštívit servisní středisko pneumatik, aby se pneumatiky vyměnily. Když přezouváte mezi letní a zimní pneumatikou, vaše pneumatiky se budou střídat dvakrát ročně. Když používáte celoroční pneumatiky, měli byste je také dvakrát ročně střídat. Pokud řídíte elektrické vozidlo nebo hybrid, možná budete muset pneumatiky častěji otáčet, protože mají obvykle vyšší opotřebení než benzínové.

Další informace o recyklaci pneumatik naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/