May 24, 2024

Motowndesserts

Automotive to Us

Ujistěte se, že vaše letní pneumatiky budou správně uskladněny

A close-up of a camera

Description automatically generated with medium confidence
pneumatiky

Když přijde čas přezout na zimní pneumatiky, je také důležité správně uskladnit letní pneumatiky. Nejprve je potřeba zkontrolovat stav letních pneumatik, abyste si potvrdili, že se vyplatí šetřit. Pokud jsou pod hloubkou dezénu 4 mm, nevyplatí se na nich šetřit a měli byste je odevzdat do pneuservisu k recyklaci pneumatik. Pokud jsou větší než 4 mm, měly by být označeny na základě jejich polohy, když byly sejmuty. Je to proto, aby se daly otočit, když budou příští rok znovu namontovány, takže levá-pravá bude umístěna na pravé zadní pozici a pravá zadní pneumatika na levé přední pozici a totéž pro pneumatiky na pravé straně. To má vyrovnat rozdíly v opotřebení mezi přední a zadní polohou.

Pneumatiky by měly být také vyčištěny, aby se z nich odstranil olej a nečistoty, než budou uskladněny v chladném prostředí, aniž by na nich ležela velká váha. Měly by být také chráněny před přímým slunečním zářením nebo oblastmi s vysokým ozónem. Nejlepší je vždy umožnit pneuservisu, aby vám pneumatiky uskladnil ve svém skladu pneumatik, abyste věděli, že jsou uskladněny správně a bezpečně. Ušetří vám to nějaké starosti s přemisťováním pneumatik tam a zpět, když si je chcete nechat vyměnit, a prostor můžete využít na jiné věci.

Jakmile budete vědět, že máte pneumatiky v dobrém stavu a správně uskladněné, dokud nebudou příští rok znovu potřeba, můžete na ně zapomenout, dokud po zimní sezóně nenastane čas znovu naplánovat výměnu pneumatik. Tím, že povolíte pneuservisu, aby provedl výměnu pneumatik za vás, víte, že pneumatiky byly před montáží zkontrolovány a že byly před montáží vyváženy. Víte, že se používají správné nástroje, kontroluje se tlak v pneumatikách, mění se ventilky pneumatik a nasazují se krytky ventilů.

O výměně a skladování pneumatik je více, než si myslíte, abyste zajistili, že jsou v dobrém stavu a bezpečné pro jízdu, než je znovu otočíte a namontujete. Střídání pneumatik je také velmi důležité, pokud místo střídání letních a zimních pneumatik používáte celoroční pneumatiky. Celoroční pneumatiky jsou určeny pro celoroční používání, protože zvládnou letní i zimní podmínky. Tyto pneumatiky nejsou pro každého, ale pro oblasti, kde je velmi nepředvídatelné počasí nebo kde nemáte čtyři různá roční období, bývají tou nejlepší a nejbezpečnější volbou. Vzhledem k tomu, že když střídáte pneumatiky, rotují se současně, musíte zjistit, kdy místo toho otočit celoroční pneumatiky. Můžete změřit hloubku dezénu, a když si všimnete rozdílu 2-3 mm mezi přední a zadní sadou, můžete je otočit.

Pro více informací o správném skladování pneumatik navštivte: https://www.nokiantyres.cz/