May 19, 2024

Motowndesserts

Automotive to Us

Vynikající přilnavost pro vaše SUV na sněhu a ledu

celoroční pneumatiky

Když jezdíte v zimě v zimních podmínkách, je důležité mít dobrou přilnavost. Budete potřebovat vynikající přilnavost bez ohledu na to, jaký typ vozidla řídíte. Pokud řídíte SUV, bude těžší a jste silně závislí na pneumatikách a jejich schopnosti vytvářet dobrou přilnavost. Budete potřebovat dobrou přilnavost, abyste se dostali do strmých kopců, zastavili vozidlo a zůstali na silnici, když projíždíte ostré zatáčky. Vzhledem k tomu, že vaše SUV bude těžší než standardní osobní automobil, budete se muset ujistit, že investujete do správných prémiových zimních pneumatik.

Od svých SUV zimních pneumatik očekáváte vynikající přilnavost na sněhu a ledu. Ne všechny zimní pneumatiky to mohou poskytnout tak efektivně. Dobrá zimní přilnavost je v podstatě to, co dělá zimní pneumatiku dobrou pro zimní použití ve srovnání se špatnými pneumatikami, které nemusí vykazovat tak dobré vlastnosti. Pneumatiky s hroty mají v těchto podmínkách tendenci vykazovat nejlepší vlastnosti, protože hroty pomohou zajistit vynikající přilnavost na ledu, zatímco na sněhu mívají pneumatiky bez hrotů i pneumatiky s hroty docela podobné vlastnosti. Nové pneumatiky bez hrotů však mohou tento slib splnit díky inovacím v běhounu a dezénu běhounu. Protože nebudou mít hřeby, budou se muset spolehnout na běhoun, aby produkovaly tyto vlastnosti.

V dnešní době si nemusíte vybírat mezi pneumatikami pro SUV bez hrotů a pneumatikami pro SUV s hroty, abyste se ujistili, že budete mít vynikající přilnavost na sněhu a ledu, jak nyní můžete mít u pneumatik bez hrotů. Volba se tak stává spíše volbou správných pneumatik a vašich osobních preferencí. Někteří lidé stále preferují pneumatiky s hroty, protože prostě cítí, že jsou bezpečnější. Naproti tomu jiní již použili pneumatiky bez hrotů a pochopili, že mohou mít v zimě stejný výkon jako pneumatiky s hroty.

Pneumatiky bez hrotů i pneumatiky s hroty jsou vyhrazené pneumatiky, které vyžadují další sadu pneumatik pro teplejší období. Takže i když zvolíte pneumatiky bez hrotů, nejsou pro celoroční použití. Máte některé celoroční pneumatiky schválené pro zimní provoz; jsou to takzvané SUV pneumatiky do každého počasí. Budou se chovat jako SUV zimní pneumatiky, když teploty klesnou, a jako letní pneumatiky pro SUV, když jezdíte za vyšších teplot.

To umožňuje dobré celoroční využití a můžete úplně zapomenout na to, jaké bude počasí, nebo máte náhlé změny. Nebudou však tak dobré jako nejlepší zimní pneumatiky, protože musí pokrývat širší spektrum vlastností. Budou však mnohem lepší než mít letní pneumatiky v zimní sezóně. Nepoužívat zimní schválené pneumatiky může být velmi nebezpečné. Používání zimních pneumatik v létě obvykle není nebezpečné, ale pneumatiky se opotřebovávají rychleji, než se očekávalo, protože pneumatiky příliš změknou.

Další informace o pneumatikách bez hrotů pro SUV a pneumatikách pro SUV s hroty, které jsou skvělé na sněhu a ledu, naleznete na: https://www.nokiantyres.cz/